KONST / Litografier / Färglitografi 10974206
*
nr 1097 4206
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Provtryck, bladets mått: 60x43
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 20:46:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 16:25:12
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl provtryck svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:59
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs mer om Grafik
nr 1097 4206
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Provtryck, bladets mått: 60x43
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 16:25:12 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl provtryck svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:59